مقاله الکترو موتور | دانفوس danfoss

danfoss
danfoss

مقاله الکتروموتور :مترجم شرکت ایمن کنترل دینامیک نماینده رسمی دانفوس و وکن

electro motor یک دستگاهی است که نیروی الکتریکی  را به نیروی حرکتی تبدیل می کند.عمل عکس electro motor ،یعنی تبدیل نیروی مکانیکی به نیروی الکتریسیته توسط ژنراتور انجام می گیرد.اکثر موتور های الکتریکی توسط نیروی الکترو مغناطیس کار میکنند.
همه ی الکتروموتور ها از یک اصل برای تولید حرکت استفاده می کنند و آن اصل مغناطیس(magnetic) می باشد(قطب های هم نام آهنربا یکدیگر را دفع می کنند و قطب های غیر هم نام یکدیگر را می ربایند).
قاعده کلی این است که وقتی یک ماده حامل جریان الکتریکی تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می‌گیرد، نیرویی بر روی آن ماده از سوی  میدان اعمال می شود .بیشتر موتور های الکتریکی چرخنده هستند . در یک الکتروموتور بخش دوار که معمولا داخل الکتروموتور است ،روتور و بخش ثابت ، استاتور نام دارد.
برخی از الکتروموتور ها را می توان بعنوان ژنراتور مورد استفاده قرار داد.به الکتروموتور و ژنراتور ماشین الکتریکی گفته می شود.
الکتروموتور ها در صنایع مخنلف  کاربرد فراوان دارند.از الکتروموتور درصنایع دریایی ، صنایع هیدرولیک ، صنعت سیمان ، صنعت فولاد ، فن های صنعتی ، دمنده ، ابزار های برقی ، وسایل خانگی ، ابزار های قدرت و دیسک درایوها مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت ایمن کنترل دینامیک نماینده رسمی دانفوس danfoss و وکون vacon می باشد .

شرکت ایمن کنترل دینامیک با سابقه طولانی در زمینه  فروش و خدمات پس از فروش درایوهای دانفوس danfoss و درایوهای vacon می باشد.

الکتروموتور AC(جریان متناوب):
الکتروموتورهای القایی AC یکی از  رایج ترین  الکتروموتورهایی هستند که بعنوان حرکت دهده مکانیکی و صنعتی و خانگی استفاده می‌شوند. طراحی ساده و بسیار مستحکم، قیمت بسیار عالی،هزینه نگهداری بسیار پایین و اتصال بسیار راحت  و کامل به یک منبع تغذیه جریان متناوب AC از امتیازات اصلی یک الکتروموتور القایی AC می باشد .انواع متنوعی از الکتروموتورهای القایی AC در بازار موجود است. الکتروموتورهای مختلف برای کارهای مختلف مناسب اند. با اینکه طراحی الکتروموتورهای القایی AC آسانتر از الکتروموتورهای DC است، ولی کنترل سرعت و گشتاور در انواع مختلف الکتروموتورهای القایی AC نیازمند درکی عمیقتر در طراحی و مشخصات در این نوع الکتروموتورهاست.